BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR HIBRĪDAUTOMOBIĻIEM UN ELEKTROAUTOMOBIĻIEM

 

1) Kur IONIQ var uzlādēt?

Elektroautomobiļu uzlādes ierīces ir uzstādītas visā Latvijas teritorijā apdzīvotu vietu tuvumā: pie tirdzniecības centriem, degvielas uzpildes stacijām, kafejnīcām, veikaliem. Lielākajās pilsētās ir uzstādīti arī punkti ātrai akumulatora uzlādei. Uzlādes punktu atrašanās vietu visā pasaulē var aplūkot šeit.
Ja izvēlies hibrīda modeli, par uzlādi vari neuztraukties. Automobilis pats uzlādē akumulatoru braukšanas laikā, bremzējot un tukšgaitā.

2) Vai mūsu klimatā (aukstos laika apstākļos) vispār ir iespējams braukt ar hibrīdautomobili vai elektroautomobili?

IONIQ akumulators ir izstrādāts, ņemot vērā Ziemeļvalstu klimata apstākļus. Ja automobilis nostāv vairākas dienas lielā salā, iespējams, ka var pazemināties akumulatora kalpošanas laiks. Tāpēc, ja plāno tālāku braucienu pēc tam, kad automobilis lielā salā vairākas dienas nav kustināts, rēķinies, ka pirms brauciena derētu iebraukt uzlādes punktā. Tā kā automobilis uzlādes laikā arī uzsilst, pēc uzlādes varēsi sēsties jau siltā salonā un doties ceļā.

 

laura_charge

 

3) Cik lielu attālumu var nobraukt ar vienu uzlādi?

IONIQ Electric litija jonu akumulators ļauj nobraukt līdz 280 km. IONIQ Plug-In modelis ar akumulatoru var nobraukt 50 km, bet pēc tam ieslēdzas benzīna dzinējs. Ar IONIQ Hybrid modeli var nobraukt 1320 km. Faktiskais nobraukums ir atkarīgs no tava braukšanas stila.

4) Kas notiek, ja akumulators braukšanas laikā pilnīgi izlādējas?

IONIQ Electric modelim ir iebūvēta brīdinājuma sistēma, kas attēlo atlikušo nobraucamo attālumu. Kad izlādējas IONIQ Plug-In modeļa akumulators, tas automātiski pārslēdzas uz benzīna dzinēju. Tajā pašā laikā benzīna dzinējs sāk uzlādēt akumulatoru. Ja izlādējas IONIQ Hybrid modeļa akumulators, automobilis turpina darboties ar benzīna dzinēju, kas kustības laikā vienlaikus uzlādē akumulatoru.

 

electric2

 

5) Cik laika aizņem uzlāde?

Uzlādes laiks ir atkarīgs no nepieciešamā uzlādes līmeņa. Ar ātrās uzlādes ierīci IONIQ Electric var pilnībā uzlādēt aptuveni 30 minūšu laikā.

6) Cik drošs ir IONIQ?

Pateicoties zem sēdekļiem novietotajam akumulatoru blokam, IONIQ ir ārkārtīgi zems smaguma centrs. Tas uzlabo automobiļa manevrētspēju un dinamiku. IONIQ ir aprīkots ar autonomo avārijas bremzēšanas sistēmu un aklās zonas kontroles sistēmu, kā arī joslas ieturēšanas palīgsistēmu. Inteliģentā adaptīvā kruīza kontrole ne tikai notur nemainīgu braukšanas ātrumu, bet arī automātiski palīdz ievērot drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Automobilis ir aprīkots ar 7 drošības spilveniem: vadītājam un priekšējam pasažierim, īpašu drošības spilvenu vadītāja ceļgalu aizsardzībai, sānu drošības spilveniem pie priekšējiem sēdekļiem un sānu drošības aizkariem visā salona garumā gar griestu apšuvuma malu, kas aizsargā sānu trieciena gadījumā. Drošības ziņā vissvarīgāko virsbūves konstrukcijas punktu pastiprināšanai ir izmantota karstā presēšana, augstvērtīgas saistvielas u.tml.

7) Kādas ir sajūtas, braucot ar Hybrid, Electric vai Plug-In IONIQ?

Hibrīdautomobiļi un elektroautomobiļi ir pazīstami ar klusām un vienmērīgām gaitas īpašībām. IONIQ Hybrid pašlaik ir vienīgais tirgū pieejamais hibrīdautomobilis ar DCT pārnesumkārbu. Tā padara automobili enerģiskāku un sportiskāku. IONIQ Electric augstais griezes moments nodrošina vienmērīgu un dinamisku braukšanu.

 

electric_inside

 

8) Kāds ir IONIQ tehniskais aprīkojums?

IONIQ bāzes komplektācija ir iespaidīga: autonomā avārijas bremzēšanas sistēma un elektroniskā stabilitātes sistēma, palīgsistēma braukšanas uzsākšanai kalnā, joslas ieturēšanas palīgsistēma un aizmugures šķērsvirziena satiksmes brīdinājuma sistēma. Turklāt ir pieejami arī elektriski regulējami un apsildāmi sānu spoguļi, atpakaļskata kamera un gaismas diožu dienas gaitas lukturi. Sīkāku informāciju par komplektāciju skatiet šeit: Hybrid, Electric, Plug-In.

9) Kur es varu izmēģināt IONIQ darbībā?

Izmēģinājuma braucienu ar IONIQ Hybrid varat veikt pie tuvākā izplatītāja.

10) Es vēlētos iegādāties IONIQ savam uzņēmumam. Kur varu iegūt plašāku informāciju par to?

Šeit atradīsi visu Hyundai modeļu klāstu – www.hyundai.lv/izvelies-hyundai-sava-uznemuma-autoparkam
Norādi veidlapā savu kontaktinformāciju, un mēs sazināsimies ar Tevi par personīgu piedāvājumu.

kas ir DCT?