LIELĀKA DROŠĪBA UN SIRDSMIERS

Ar Hyundai SmartSense – mūsu jaunākajām progresīvajām vadītāja palīdzības sistēmām – jaunais i10 piedāvā vienu no visaptverošākajām aktīvās drošības tehnoloģiju pakotnēm savā klasē, kas veidota tā, lai jūs varētu braukt droši un ar mierīgu prātu. Standartaprīkojumā ir ietverta jauna daudzfunkcionāla kamera, kas nodrošina daudzas funkcijas: frontālās sadursmes brīdinājuma palīgsistēmas (FCA), tālo gaismu palīgsistēmas (HBA), joslas saglabāšanas palīgsistēmas (LKA) un vadītāja modrības brīdinājuma funkcijas (DAA) darbību.

 

Frontālās sadursmes brīdinājuma sistēma ar gājēju noteikšanas funkciju

Tā ir uzlabota drošības funkcija, kas brīdina vadītājus par avārijas situācijām, nepieciešamības gadījumā bremzējot automātiski. Izmantojot priekšējo daudzfunkcionālo kameru, tā darbojas trīs posmos. Sākotnēji tā brīdina autovadītāju ar vizuāliem un skaņas signāliem, pēc tam tā vada bremzes atbilstoši sadursmes bīstamības pakāpei un izmanto maksimālu bremzēšanas spēku, lai izvairītos no sadursmes vai mazinātu apdraudējumu, ja sadursme ir neizbēgama.  Sistēma darbojas, ja braukšanas ātrums ir vismaz 8 km/h, un tā nosaka transportlīdzekļus un gājējus.

 

Tālo gaismu palīgsistēma

Tā identificē citus transportlīdzekļus un pēc vajadzības pārslēdzas uz tuvajām un tālajām gaismām, samazinot citu autovadītāju apžilbināšanas iespēju un atvieglojot braukšanu naktī.

eCall pastiprinātai drošībai

i10 automātiski izsauks palīdzību, ja nokļūsiet satiksmes negadījumā un nostrādās drošības spilveni. Varat arī nospiest SOS pogu palīdzībai ārkārtas situācijās, kas pieejama 24 stundas diennaktī, 365 dienas gadā.

Neskatoties uz transportlīdzeklī esošajām palīgsistēmām, par satiksmes stāvokļa novērošanu un transportlīdzekļa kontroli vienmēr atbild vadītājs. Tādi apstākļi kā ceļa stāvoklis, ceļa zīmes vai laikapstākļi var ierobežot palīgsistēmu darbību.