BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR HIBRĪDA UN ELEKTROAUTO

1) Kur es varu uzlādēt elektroauto?

Elektroauto uzlādes vietas ir izvietotas visā Latvijā, un tās atrodas blakus populārām vietām: pie tirdzniecības centriem, degvielas uzpildes stacijām, dzīvokļu ēkām, veikaliem. Uzlādes vietas viegli palīdzēs atrast automašīnas navigācijas sistēma.  Uzlādes vietas dažādās pasaules vietās atradīsiet šeit.
Hibrīda modeļiem par uzlādi vispār nav jādomā. Automašīna uzlādēs akumulatoru braukšanas laikā, bremzējot vai esot tukšgaitā.

2) Vai mūsu (aukstajā) klimatā vispār var braukt ar hibrīda un elektroauto?

Elektriskais akumulators (litija jonu polimēra akumulators) ir īpaši radīts tieši ziemeļvalstu klimatam. Hyundai izstrādāto akumulatoru apsildes sistēma nodrošina elektriskajiem akumulatoriem lielāku ekonomiskumu un ilgāku darbmūžu. Ja automašīna lielā aukstuma dažas dienas ir nostāvējusi, var gadīties, ka akumulatora izturības laiks būs īsāks. Tādēļ plānojiet savus izbraucienus tā, lai, ja lielā salā automašīna pāris dienas nav lietota, tad pirms garāka brauciena ņemiet vērā, ka vajadzētu apmeklēt auto uzlādes vietu. Tā kā automašīna uzlādes laikā arī vienlaikus sildās, tad pēc uzlādes varat droši sēsties siltā automašīnā un uzsākt ceļu.

 

 

3) Cik ilgi var braukt ar vienu uzlādi?

KONA Electric 64 kwh modeļa nobraukums pilsētā ir 660 km un pie kombinētās braukšanas – 484 km. KONA Electric 39 kwh modeļa nobraucamais attālums pilsētā ir 435 km un pie kombinētās braukšanas – 305 km. IONIQ Electric nobraucamais attālums pilsētā ir 412 km un pie kombinētās braukšanas tas ir 311 km. Ar IONIQ Plug-in varat nobraukt līdz pat 66 km*, izmantojot elektrisko akumulatoru, un pēc tam varat turpināt braucienu ar benzīna motoru. Reālo attālumu ietekmē laikapstākļi un jūsu braukšanas stils.
* Nobraucamais attālums pilsētā ar elektromotoru, nobraucamais attālums ar IONIQ plug-In hibrīdu kombinētajā elektriskajā režīmā ir 52 km.

4) Kas notiks, ja elektroakumulators braukšanas laikā izlādēsies?

Hyundai elektroauto ir iebūvēta brīdināšanas sistēma, kas diezgan precīzi parāda cik tālu var aizbraukt. Uzlādējamais hibrīds (IONIQ Plug-In) pārslēdzas uz benzīna dzinēju, kad elektroakumulatora līmenis nokrītas līdz 15%. Vienlaikus benzīna dzinējs uzsāk elektroakumulatora uzlādi, taču efektīvāk tomēr ir to uzlādēt ar lādētāju. Hibrīda (IONIQ Hybrid, Tucson mild-hybrid) elektroakumulatoru uzlādēt nevajag, jo tas automātiski uzlādējas pats braukšanas laikā.

5) Cik laika aizņem uzlāde?

Uzlādes laiks ir atkarīgs no tā, cik daudz elektrības vajag pielādēt. Lādējot ar ātro lādētāju savu IONIQ Electric varēsiet uzlādēt apmēram 54 minūšu laikā un KONA Electric (64 kwh) 54 minūšu laikā.

 

 

6) Cik drošs ir elektroauto?

Pateicoties zem automašīnas uzstādītajam akumulatora blokam, elektroauto smaguma centrs atrodas īpaši zemu. Tas uzlabo automašīnas manevrētspēju un kustīgumu. Automašīnām ir autonoma ārkārtas bremzēšanas un aklo stūru noteikšanas sistēma, kā arī sistēma, kas palīdz noturēties uz braukšanas joslas. Inteliģentā ātruma uzturēšanas sistēma papildus kruīza kontrolei automātiski ieturēs arī drošu atstarpi starp jums un priekšā braucošo automašīnu. No drošības viedokļa vissvarīgāko auto virsbūves struktūru nostiprināšanai ir izmantota karstā štancēšana, modernu tehnoloģiju līmvielas u.c.

Neskatoties uz transportlīdzeklī esošajām palīgsistēmām, par satiksmes stāvokļa novērošanu un transportlīdzekļa kontroli vienmēr atbild vadītājs. Tādi apstākļi kā ceļa stāvoklis, ceļa zīmes vai laikapstākļi var ierobežot palīgsistēmu darbību.

7) Kā ir braukt ar Hyundai elektroauto?

Gan hibrīda automašīnas, gan arī jo īpaši elektroauto ir iemantojuši slavu ar savu kluso un vienmērīgo braukšanu. Hyundai IONIQ Hybrid, IONIQ Plug-in un KONA Hybrid ir pieejami ar DCT-pārnesuma kārbām. Tas padara automašīnu ātru un sportisku. Tucson mild-hybrid ir aprīkots ar 8 pārnesumu automātisko pārnesumkārbu.

8) Kā elektroauto uzlādē 12 V papildu akumulatoru? Kad tas notiek?

Kad automašīna ir novietota stāvēšanai, automašīnas sistēma periodiski pārbauda 12 V akumulatora uzlādi un uzlādē to atbilstoši vajadzībai – vismaz ik pēc trijām dienām. Kad automašīna ir savienota ar lādētāju, automātiski notiek arī 12 V akumulatora uzlāde.

 

 

9) Ko darīt, ja elektroauto uzlādes lūka neatveras?

Iespējams, ka lūku ir grūti atvērt sniega vai ledus dēļ. Notīriet lūku un tās apkārtni ar sniega slotiņu, un mēģiniet to atvērt vēlreiz. Ja lūka tomēr neatveras, ar nelielu spēku paklauvējiet pie lūkas, lai sadauzītu ap to esošo ledu, un atveriet lūku. Pirms uzlādes kontakta ievietošanas, notīriet zem lūkas uzlādes savienojumu vietas apkārtnē esošo sniegu. Pabeidzot uzlādi, pirms lūkas aizvēršanas notīriet uzlādes savienojumu apkārtni no tur sakritušā sniega vai lietus.

10) Ko darīt? Automašīnas komplektā esošais lādētājs mirgo sarkanā krāsā un nesāk automašīnas uzlādi.

Iespējams, ka ir radusies kļūme strāvas tīkla savienojumā vai uzlādes ierīcē. Atvienojiet lādētāju no strāvas tīkla un automašīnas. Vizuāli pārbaudiet uzlādes iekārtu un strāvas tīkla savienojumu vai nav redzamas ārēju bojājumu pazīmes. Ja uz automašīnas oriģinālās uzlādes ierīces ir pamanāmas bojājumu pazīmes, vērsieties pie Hyundai pārstāvniecības.

 

 

11) Uz rādītāja ir parādījies bruņurupuča attēls, ko tas nozīmē?

Šī lampa iedegas tad, kad augstsprieguma akumulators ir iztukšojies līdz kritiskajai robežai. Pie pirmās iespējas pieslēdziet automašīnu lādētājam. Ja turpināsiet braukt, akumulators var iztukšoties pilnībā un automašīna var apstāties.

12) Kā riepu izvēle ietekmē elektrības patēriņu?

Tāpat kā automašīnai ar iekšdedzes dzinēju, degvielas patēriņš ir atkarīgs no gadalaika, temperatūras, ceļa apstākļiem, braukšanas ātruma, braukšanas stila un riepu spiediena, arī elektroauto elektrības patēriņu ietekmē šie paši faktori. Parastie faktori un braukšanas metodes, kas veicina ekonomiskumu, arī palīdzēs, lai ar vienu uzlādes reizi varētu nobraukt lielāku attālumu.

13) Cik maksā brauciens ar elektroauto vai elektrohibrīda automašīnu? Vai ar elektrohibrīda automašīnu no sākuma būtu jānobrauc garāks ceļa posms ar elektrību vai vajadzētu jau uzreiz braukt kā ar hibrīdu? Kā ir izdevīgāk?

Automašīnas instrumentu panelī var apskatīt veikto braucienu elektrības patēriņu. Piemēram: elektrības patēriņš ir 15kW uz 100 km. Sareiziniet 15 kW ar savu elektrības tarifu un saņemsiet elektrības cenu par 100 km. Elektrohibrīda izdevīgumu vislabāk var novērtēt, ja akumulators tiek uzlādēts no strāvas tīkla pēc iespējas biežāk, ideāli – vienmēr, kad akumulators ir tukšs. Jo lielāks ir elektrobrauciena īpatsvars, jo ekonomiskāka ir automašīna.

14) Cik ilgi akumulators strādā un cik daudz samazinās akumulatora darbība laikam ejot?

Hyundai augstsprieguma akumulatoram dod 8 gadu garantiju. Tā ir prece ar ilgu darbmūžu.

 

 

15) Vai 100% tukšu elektroauto var vilkt?

Elektroauto nav atļauts vilkt, transportēšana ir jāveic, novietojot to uz cita transporta.

16) Ja transportlīdzeklis ar elektrisko akumulatoru aizdegas, vai ir īpaši nosacījumi tā dzēšanai salīdzinot ar parastu automašīnu?

Glābšanas dienestam pastāv iekšējās kārtības noteikumi šādām situācijām. Ja elektroauto aizdegas, no sākuma ir jāinformē apkārtējie cilvēki par radušos briesmām un jāsazinās ar glābšanas dienestu.

17) Ja automašīna tiek lādēta, vai vienlaicīga tās uzsilde vai vienkārši tas, ka automašīna ir ieslēgta (piem., vasarā sēdi automašīnā un strādā uz datora), vai šādā gadījumā uzlādes laiks būs ilgāks?

Ja elektroauto ir pievienots uzlādes stacijai, automašīnas apsildes un dzesēšanas sistēmas var būt ieslēgtas. Uzlādes laiks būs ilgāks atbilstoši tam, cik lielas noslodzes sistēmas automašīnā tiek izmantotas. Visvienkāršāk līdz uzlādes beigām atlikušo laiku var pārbaudīt instrumentu panelī.

18) Kas ir elektroakumulatora lietojumprogrammatūras kalibrēšana?

Lietojumprogrammatūras atjauninājumi elektroauto sistēmām tiek saņemti no ražotāja rūpnīcas atbilstoši vajadzībai. Regulāra lietojumprogrammatūras atjaunināšana vai t.s. kalibrēšana nav paredzēta. Ja vēlaties pārbaudīt vai automašīnai nav ražotāja lietojumprogrammatūras atjauninājumu, vērsieties Hyundai apkalpes centrā.

19) Ko darīt, ja ar gandrīz tukšu akumulatoru laimīgi esat nonācis līdz lādētājam, taču tas nedarbojas?

Zvaniet uz uzlādes punktā norādīto klientu atbalsta numuru. Ja automašīnu nav iespējams uzlādēt, sazinieties ar auto palīdzību.

 

 

20) Ja man mājās tiek lādēts elektroauto, vai tas nosaka ierobežojumus citiem enerģijas patērētājiem?

Tas ir atkarīgs no mājas elektrosistēmas: cik fāžu tiek lietots, galvenā drošinātāja jaudas, fāžu sadales, utt. Iesakām konsultēties ar uzņēmumu, kas ir specializējies elektrodarbos.

21) Vai veicot uzlādi var izmantot pagarinātāju?

Pagarinātāju nav ieteicams izmantot. Ja jums tomēr tas jādara, atritiniet pagarinātāju visā tā garumā. Pārliecinieties vai pagarinātājs ir pietiekams nepieciešamā apmēra strāvas nodošanai tālāk.

22) Kādas ir elektromobiļa priekšrocības?

* Nav jāmaksā ceļu nodoklis
* Samazināts uzņēmuma auto nodoklis
* Bezmaksas numura zīmes saņemšana
* Samazināta cena par tehniskās apskates veikšanu
* Bezmaksas pašvaldību autostāvvietas Rīgā un Liepājā
* Bezmaksas iebraukšana Jūrmalā
* Drīkst izmantot sabiedriskā transporta joslas

23) Kādas ir elektroauto detaļas? Vai es arī pats varu tās nomainīt?

Elektroauto ir jāveic regulāra apkope reizi gadā vai ik pēc 15 000 km.  Ir jānomaina salona gaisa filtrs, bremžu šķidrums, reduktora eļļa. Papildus ir paredzēta arī automašīnas sistēmu kontrole ar diagnostikas iekārtām. Iesakām apkopes veikta oficiālā Hyundai pārstāvniecībā, jo elektroauto tehnoloģija ir ļoti specifiska, un, lai ar to darbotos ir nepieciešamas specifiskas zināšanas. Nepietiekama automašīnas kontroles veikšana vēlāk var radīt lielus remonta vai apkopes izdevumus.

24) Kur es varu veikt izmēģinājuma braucienu?

Izmēģinājuma braucienus ar Hyundai automašīnām var veikt pie tuvākā dīlera.

25) Es vēlētos iegādāties IONIQ savam uzņēmuma, kur es varētu iegūt sīkāku informāciju?

www.hyundai.lv/biznesa-klientam
Aizpildiet kontaktformu un mēs ar jums sazināsimies, lai izteiktu personalizētu piedāvājumu.

 

Tev vēl varētu interesēt

Hyundai hibrīdauto

Hyundai elektromobiļi

 

Fotogrāfijas: Teslabjørn, Mārcis Gaujenietis/Kursors