Close

Hyundai elektromobiļi

Prieks braukt!

Kas ir pilnībā elektrisks transportlīdzeklis?

Pilnīgi elektriski automobiļi neizmanto degvielu un tādēļ nerada nekādas emisijas. Tā kā tiem nav sajūga vai pārnesumu, samazinās dārgās tehniskās apkopes izmaksas, savukārt tūlītējais griezes moments nodrošina strauju paātrinājumu pēc braukšanas uzsākšanas. Pateicoties šim vienmērīgajam un straujajam paātrinājumam, ikviens brauciens ir dinamisks un aizraujošs.

KONA Electric

Galvenās iezīmes:

Aplūkot

IONIQ 5

Galvenās iezīmes:

Aplūkot

IONIQ 5 N

Galvenās iezīmes:

Aplūkot

IONIQ 6

Galvenās iezīmes:

Aplūkot

Prieks braukt!

Elektromobiļi parasti ir aprīkoti ar vienpakāpes reduktoru, tādēļ vairs nav jāpārslēdz pārnesumi. Tā rezultātā brauciens ir vienmērīgs, kluss, un automobilis reaģē teju uzreiz. Turklāt paātrinājums ir pārsteidzoši straujš.

Lai gan elektromobiļi ir ātri un jaudīgi, tie brauc ļoti klusu. Troksni joprojām rada riepas, kas saskaras ar ceļa virsmu, un vējš, kas svilpo gar automobili, tomēr elektriskās jaudas ziņā šie automobiļi ir salīdzinoši klusi. Tas nodrošina mierīgu un patīkamu braukšanas pieredzi.

Galu galā elektromobilis tomēr ir automobilis. Tā vadīšana nav nedz biedējoša, nedz sarežģīta. Ja protat vadīt parastu automobili, tad protat vadīt arī elektromobili.

Cik garš ir jūsu ikdienas brauciens?

Salīdziniet, cik dienas varēsiet pārvietoties ar vienu uzlādi ar IONIQ 5 un IONIQ 6.

IONIQ 5 - dienas starp uzlādēm 1
IONIQ 6 - dienas starp uzlādēm 2

Līdzīgi kā ar iekšdedzes dzinējiem, kuru degvielas patēriņu ietekmē dažādi faktori, arī ar elektrisko piedziņu kopējā nobraukuma rezerve ir atkarīga no akumulatora izmēra, braukšanas stila, āra temperatūras, pasažieru skaita un citiem apstākļiem.

507 km maksimālā nobraukuma rezerve versijai ar 77 kWh akumulatoru WLTP ciklā. Nobraukuma rezervi var ietekmēt ceļa apstākļi, jūsu braukšanas stils un temperatūra.

614 km maksimālā nobraukuma rezerve versijai ar 77 kWh akumulatoru WLTP ciklā. Nobraukuma rezervi var ietekmēt ceļa apstākļi, jūsu braukšanas stils un temperatūra.

Kādas priekšrocības ir elektromobiļu īpašniekiem?

Elektromobiļu īpašniekiem ir arī daudz priekšrocību. Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, pirmreizējā reģistrācija un īpašas reģistrācijas numura zīmes ir bez maksas. Rīgas un Liepājas pašvaldību pārvaldītajās stāvvietās ir pieejamas bezmaksas vietas. Rīgā ir dažas stāvvietas, kurās automobili var uzlādēt bez maksas. Atļauts braukt sabiedriskā transporta joslā. Uz elektromobiļiem neattiecas maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Sākot ar 2021. gadu, ēkās ar vairāk nekā 10 stāvvietām obligāti jāizbūvē elektromobiļu uzlādes infrastruktūra. Praksē tas nozīmē, ka kabeļi būs ierīkoti, bet lādētājs jāuzstāda jums pašiem.

Lai iegūtu vairāk informācijas par elektromobiļu priekšrocībām, sazinieties ar vietējo izplatītāju.

1 lietotne. 1 karte. 1 rēķins

Charge MyHyundai ir ērti izmantojams publiskais risinājums, kas ļauj izmantot vairāk nekā 450 000 publiskās uzlādes stacijas 30 Eiropas valstīs.

Lasīt vairāk: Hyundai.lv/ChargemyHyundai

Kā uzlādēt elektromobili?

Ja uzstādīsiet mājas uzlādes staciju, nepieciešamais uzlādes laiks būs ievērojami mazāks nekā tad, ja veiksiet uzlādi no mājsaimniecības kontaktligzdas. Mājas uzlādes staciju var uzstādīt pie sienas (garāžā) vai savrupi (ārā). Ja tas ir pārāk sarežģīti, varat meklēt publiskās uzlādes stacijas mājokļa tuvumā, piemēram, pie lielveikaliem vai publiskā sektora ēkām. Turklāt daudzi uzņēmumi darbiniekiem un apmeklētājiem jau piedāvā iespēju izmantot uzlādes staciju. Reāllaika informāciju par uzlādes stacijām varat saņemt arī sava automobiļa skārienekrānā.

Kāda garantija ir elektromobilim?

Elektromobiļiem ir spēkā tāda pati pilnā garantija kā pārējiem Hyundai vieglajiem automobiļiem – 5 gadi bez nobraukuma ierobežojuma. Līdztekus tai Hyundai piedāvā papildu garantiju augstsprieguma akumulatoram uz 8 gadiem vai 160 000 kilometriem. Tam ir paredzēts kalpot ilgi.

Lasiet vairāk par Hyundai pilno garantiju

Kādas ir elektromobiļa detaļas?

Elektroauto ir jāveic regulāra apkope. Ir jānomaina salona gaisa filtrs, bremžu šķidrums, reduktora eļļa. Papildus ir paredzēta arī automašīnas sistēmu kontrole ar diagnostikas iekārtām. Iesakām apkopes veikt oficiālā Hyundai pārstāvniecībā, jo elektromobiļu tehnoloģija ir ļoti specifiska, un, lai ar to darbotos, ir nepieciešamas specifiskas zināšanas. Nepietiekama automašīnas kontroles veikšana vēlāk var radīt lielus remonta vai apkopes izdevumus.

Cik drošs ir elektromobilis?

Pateicoties zem automašīnas uzstādītajam akumulatora blokam, elektromobiļa smaguma centrs atrodas īpaši zemu. Tas uzlabo automašīnas manevrētspēju un stabilitāti. Automašīnām ir autonoma ārkārtas bremzēšanas un aklo stūru noteikšanas sistēma, kā arī sistēma, kas palīdz noturēties braukšanas joslā. Inteliģentā ātruma uzturēšanas sistēma papildus kruīza kontrolei automātiski ieturēs arī drošu atstarpi starp jums un priekšā braucošo automašīnu. No drošības viedokļa vissvarīgāko auto virsbūves struktūru nostiprināšanai ir izmantota karstā štancēšana, modernu tehnoloģiju līmvielas u. c.

Jūs varētu interesēt

Biežāk uzdotie jautājumi par hibrīda un elektroauto
Lasīt vairāk

Hyundai pirmais pilnībā elektriskais N modelis
IONIQ 5 N

Hyundai un ūdeņradis
Plašāka informācija