Close

Informācija par riepām

ES Regula par riepām

Sākot ar 2021. gada 1. maiju, stājās spēkā Eiropas Savienības Regula (ES) 2020/740 – tas nozīmē, ka C1, C2 un C3 klases riepām jābūt marķētām tā, lai atvieglotu gan patērētājiem, gan nozares profesionāļiem pieņemt apzinātus lēmumus par riepu izvēli. Jaunie marķējumi nodrošina ātru un skaidru pārskatu par riepas veiktspēju. Plašāka informācija ir pieejama tiešsaistē.

 

Regula ir pieejama ES tīmekļa vietnē.

Riepu marķējums Ražotāja uzstādītas riepas

Īsumā par marķējumu raksturlielumiem

Degvielas patēriņš

Riepas ir atbildīgas par līdz pat 20 % transportlīdzekļa degvielas patēriņa. Izvēloties riepas ar augstu degvielas patēriņa efektivitātes vērtējumu, ar iepildīto degvielu var nobraukt tālāk, kā arī tiek samazināts transportlīdzekļa CO2 izmešu līmenis.

5 vērtējumu līmeņi no A līdz E: A (zaļš): augstākā degvielas patēriņa efektivitāte; E (sarkans): zemākā degvielas patēriņa efektivitāte.

Saķere ar slapju ceļu

Riepas ar augstu vērtējumu saķerei ar slapju ceļu, aktivizējot bremzes, uz šāda ceļa tiek apturētas ātrāk. Ārkārtējā situācijā var būt svarīgi pat daži metri. 5 vērtējumu līmeņi no A līdz E: A (zils): labākā saķere ar slapju ceļu; E (gaiši zils): vājākā saķere ar slapju ceļu.

Lumine tee

Saķere ar sniegu

Šis simbols tiek marķēts uz riepas sānmalas, un tas norāda, ka riepa saskaņā ar pārbaudēm sniegā, ko var uzskatīt par nozīmīgi sniegotiem apstākļiem, atbilst nepieciešamajiem veiktspējas kritērijiem. Tas attiecas uz vieglajiem automobiļiem/SUV, furgoniem un kravas automobiļiem (C1, C2 un C3) ar dažādiem nosacījumiem un atsaucēm.

Saķere ar ledu

Šis simbols apzīmē ziemas riepu, kurai ir apstiprināta veiktspēja ledus apstākļos. Tas attiecas tikai uz C1 klases riepām vieglajiem automobiļiem/SUV.

Troksnis

Riepas ar labu trokšņa līmeņa vērtējumu samazina transportlīdzekļa ietekmi uz vidi. Tas tiek apzīmēts, norādot A (kluss), B (vidējs) vai C (skaļš) kategoriju skaņas viļņa simbolā.

QR-koodi näide

QR kods

Noskenējiet kodu, lai iegūtu piekļuvi plašākai informācijai par izstrādājumu.

Ražotāja uzstādītas riepas

Hyundai rūpnīcā izgatavotu automobiļu riepu marķējums

Pasūtītājs nevar mainīt modeļu aprīkojuma līmeņos iekļautās riepas. Importētājs patur tiesības veikt izmaiņas. Automobiļi, kas tiek nodoti klientiem ziemā, ir aprīkoti ar ziemas riepām. Plašāku informāciju varat saņemt no sava Hyundai izplatītāja.