Iepazīstieties ar jauno ES riepu marķējumu

Sākot ar 2021. gada 1. maiju, spēkā stāsies Eiropas Savienības Regula (ES) 2020/740 – tas nozīmē, ka C1, C2 un C3 klases riepām jābūt marķētām tā, lai atvieglotu gan patērētājiem, gan nozares profesionāļiem pieņemt apzinātus lēmumus par riepu izvēli. Jaunie marķējumi nodrošina ātru un skaidru pārskatu par riepas veiktspēju. Plašāka informācija ir pieejama tiešsaistē. Šajā izdevumā tiek precizētas jauno noteikumu izmaiņas un izskaidroti galvenie raksturlielumi, lai jums palīdzētu optimāli izmantot jauno marķēšanas sistēmu.

 

Īsumā par marķējumu raksturlielumiem

Kā jaunā ES Regula ietekmē riepu marķējumus?


Vienkāršota vērtējumu sistēma

Riepas ir atbildīgas par līdz pat 20 % transportlīdzekļa degvielas patēriņa. Izvēloties riepas ar augstu degvielas patēriņa efektivitātes vērtējumu, ar iepildīto degvielu var nobraukt tālāk, kā arī tiek samazināts transportlīdzekļa CO2 izmešu līmenis. 5 vērtējumu līmeņi no A līdz E: A (zaļš): augstākā degvielas patēriņa efektivitāte; E (sarkans): zemākā degvielas patēriņa efektivitāte.
Piezīme: regulāri jāpārbauda spiediens riepās, lai uzlabotu degvielas patēriņa efektivitāti un saķeri ar slapju ceļu.


Saķere ar slapju ceļu

Riepas ar augstu vērtējumu saķerei ar slapju ceļu, aktivizējot bremzes, uz šāda ceļa tiek apturētas ātrāk. Ārkārtējā situācijā var būt svarīgi pat daži metri. 5 vērtējumu līmeņi no A līdz E: A (zils): labākā saķere ar slapju ceļu; E (gaiši zils): vājākā saķere ar slapju ceļu.
Piezīme: regulāri jāpārbauda spiediens riepās, lai uzlabotu saķeri ar slapju ceļu; vienmēr jāievēro bremzēšanas ceļam atbilstoša distance.


Ārējais rites troksnis

Riepas ar labu trokšņa līmeņa vērtējumu samazina transportlīdzekļa ietekmi uz vidi. Tas tiek apzīmēts, norādot A, B vai C kategoriju skaņas viļņa simbolā:

A: kluss
B: vidējs
C: skaļš


Saķere ar sniegu

Šis simbols tiek marķēts uz riepas sānmalas, un tas norāda, ka riepa saskaņā ar pārbaudēm sniegā, ko var uzskatīt par nozīmīgi sniegotiem apstākļiem, atbilst nepieciešamajiem veiktspējas kritērijiem. Tas attiecas uz vieglajiem automobiļiem/SUV, furgoniem un kravas automobiļiem (C1, C2 un C3) ar dažādiem nosacījumiem un atsaucēm.


Saķere ar ledu

Šis simbols apzīmē ziemas riepu, kurai ir apstiprināta veiktspēja ledus apstākļos. Tas attiecas tikai uz C1 klases riepām vieglajiem automobiļiem/SUV.
Piezīme: riepas saķerei ar ledu ir īpaši izstrādātas tādam ceļa segumam, kas klāts ar ledu un blīvu sniegu, un tās būtu jālieto vienīgi ļoti smagos klimatiskos apstākļos (piemēram, aukstā temperatūrā). Riepu saķerei ar ledu lietošana mazāk smagos klimatiskajos apstākļos (piemēram, mitros apstākļos vai siltākā temperatūrā) var veicināt ne tik optimālu veiktspēju, jo īpaši attiecībā uz saķeri ar slapju ceļu, vadību un nolietošanos.


QR kods

Noskenējiet kodu, lai iegūtu piekļuvi plašākai informācijai par izstrādājumu.

 

Vai vēlaties uzzināt vairāk?

Šis izdevums ir kopsavilkums par ES riepu marķējumu izmaiņām. Regula ir pieejama ES tīmekļa vietnē.

ES Regula par riepām >>

 

Lejupielādējiet visus riepu marķējumus

Visi riepu marķējumi, kas pašlaik tiek izmantoti riepām, kuras tiek uzstādītas Hyundai ražotajiem automobiļiem.

Visi riepu marķējumi >>