Close

Hyundai hibrīdauto

Hyundai izplatītāji

Hyundai piedāvā plašu hibrīdauto klāstu

 

Ko nozīmē hibrīds?

Termins hibrīds sākotnēji tika izmantots bioloģijā, kur tas nozīmē divu sugu krustošanos. Attiecībā uz transportlīdzekļiem, hibrīds ir divu dažādu jaudas avotu auto. Attiecībā uz Huyndai tas nozīmē to, ka vienā un tajā pašā auto ir kā elektrodzinējs, tā arī iekšdedzes motors (benzīna vai dīzeļa). Ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, Hyundai piedāvā plašu, ļoti dažādu hibrīdu klāstu.

Uzlādējamais hibrīds Hibrīds Daļējais hibrīds

Uzlādējamais hibrīds

Kā to izsaka nosaukums, uzlādējamā hibrīda lādēšanai ir jāizmanto kontaktspraudnis. Uzlādējamos hibrīdus sauc arī par plug-in hibrīdiem. Papildus enerģijas uzkrāšanai braukšanas laikā akumulatoru uzlādē vai nu no standarta kontaktligzdas, vai arī no lādētāja, kas paredzēts elektromobiļa uzlādēšanai.

Ar litija jonu polimēru akumulatoru parasti ir pietiekami, lai automašīna, izmantojot tikai elektrību, brauktu apmēram 52 kilometrus atkarībā no apstākļiem; pilsētas apstākļos iespējams nobraukt vairāk.

Santa Fe Plug-in

Kad visa elektrojauda ir izsmelta, var turpināt izmantot benzīna motoru un, kad iespējams, savienot hibrīdtransportlīdzekli ar lādētāju. Ja jūsu ikdienas braucieni ir īsi un uzlāde ir viegli pieejama, ilgu laiku var braukt arī tikai ar elektrību.

Akumulators brauciena laikā saglabā elektrību, kā iepriekš aprakstīts. Ja elektrība braukšanai ir nepieciešama tikai brauciena beigās, sākumā var izvēlēties hibrīda režīmu. Šādā gadījumā automobilis akumulatora uzlādes laikā galvenokārt izmantos iekšdedzes dzinēju.

Iepazīstiet TUCSON Plug-in modeli Iepazīstiet SANTA FE Plug-in modeli

Hibrīds

Tucson Hybrid

Hibrīdautomobiļi atšķiras pēc izskata, taču tos vieno fakts, ka tiem ir divi enerģijas avoti: iekšdedzes dzinējs (parasti benzīna) un elektromotors.

Elektromotors enerģiju iegūst uzkrājot kinētisko enerģiju. Piemēram, braucot lejup no kalna vai bremzējot, automobiļa ātrumu var palēnināt ar ģeneratora palīdzību. Tas pārvērš rotējošo riteņu enerģiju elektrībā, kas tiek uzkrāta akumulatorā.

Automašīna braukšanai izmanto akumulēto elektrību, taču ar to pietiek tikai ļoti īsiem attālumiem. Akumulatoru nevar uzlādēt no ārēja enerģijas avota.

TUCSON Hybrid ajaa seikkailuihin

Šie automobiļi tiek saukti par pilnajiem hibrīdiem un pašuzlādes hibrīdiem. Praksē šo automobiļu lietošana neatšķiras no tādu automobiļu lietošanas, kam ir iekšdedzes dzinējs.

Hyundai hibrīda modeļi ir: TUCSON HybridKONA Hybrid un SANTA FE Hybrid.

 

Daļējais hibrīds

Daļējā hibrīda automobiļi ir automobiļi ar elektromotoru ar atsevišķu 48 V akumulatoru. Elektromotors palīdz iekšdedzes dzinējam iedarboties un paātrināties, padarot automobili ekonomiskāku un samazinot izmešu daudzumu.

Tomēr elektromotoru nevar darbināt atsevišķi – tā uzdevums ir palīdzēt iekšdedzes dzinējam. Daļējā hibrīda tehnoloģija nodrošina automašīnas ritošā režīma funkciju, lai iekšdedzes dzinējs būtu izslēgts, kamēr auto pārvietojas.

Kādas ir elektromotora priekšrocības salīdzinājumā ar iekšdedzes motoru?

Braukšana ar elektrību ir lētāka nekā braukšana tikai ar ierasto degvielu. Elektromotors atbalsta iekšdedzes motoru, uzsākot braucienu un paātrinot gaitu brauciena laikā, kā arī padarot brauciena uzsākšanu un pagriezienus ātrākus.

Elektrības priekšrocība ir arī tā, ka, izmantojot to kā automobiļa jaudas avotu, brauciena laikā netiek radīti CO2 izmeši. Dažu lielu valstu galvaspilsētās ir ierobežota kustība ar iekšdedzes motoriem – Latvijā tas vēl nav spēkā.

Hyundai elektromobiļi