Close

6 padomi, kā paildzināt elektromobiļa akumulatora kalpošanas laiku

Elektromobiļa augsta sprieguma akumulators laika un kilometru gaitā zaudē savu kapacitāti. Tomēr akumulators noveco lēni, un Hyundai saviem elektromobiļu augsta sprieguma akumulatoriem piešķir 8 gadu/160 000 km garantiju. Akumulatora kalpošanas laiku iespējams ietekmēt arī pašiem. Tālāk lasiet padomus par to, kā maksimāli palielināt sava elektromobiļa akumulatora darbības laiku.

1) Izvairieties no akumulatora izlādes līdz ļoti zemam līmenim

Neļaujiet akumulatoram bieži izlādēties līdz ļoti zemam līmenim. Tas nozīmē mazāk nekā 20% ikdienā. Ja jūsu EV akumulatora uzlādes līmenis pārāk bieži ir zem 20%, tas pasliktinās akumulatora veiktspēju un saīsinās tā kalpošanas laiku. Uzturot akumulatora uzlādes līmeni virs 20% no tā jaudas, jūs palīdzat pagarināt akumulatora darbības laiku un saglabāt tā veiktspēju ilgtermiņā.

2) Veiciet uzlādi bieži

Ja iespējams, katru dienu. Piemēram, katru dienu, kad ierodaties birojā vai pēc atgriešanās mājās. Litija jonu akumulatoriem nepatīk pilnīgi iztukšoties, tie dod priekšroku īsiem uzlādes cikliem. Ja jums ir izvēle, uzlādēt ar ātro lādētāju vai standarta lādētāju, un jūs nesteidzaties, iesakām izvēlēties standarta lādētāju.

3) Izvairieties no ilgstošas spēcīgas paātrināšanās

Visiem automobiļiem, ne tikai elektriskajiem, nav ieteicams spiest gāzi grīdā pārāk daudz un pārāk ilgi. Ilgstoši spēcīga paātrinājuma periodi rada ne tikai pārsprieguma izlādes strāvas, bet arī pakāpeniski uzsilda akumulatora elementus. Lai arī elektromobiļiem ir ļoti labs paātrinājums, tie nav paredzēti braukšanai rallijā*.

* Tas nenozīmē, ka rallijā nedrīkst braukt ar elektromobili, var – ja modelis tam ir īpaši izstrādāts.

4) Ja atstājat automobili uz ilgu laiku, novietojiet to ēnā

Gudri būtu atrast ēnu vai vēl labāk – uzlādes punktu ēnā. Automātiskā temperatūras kontroles sistēma, kas uzstādīta jūsu elektriskajā automobilī, nevajadzīgi izlādēs akumulatorus, lai uzturētu zemāku temperatūru optimālai efektivitātei. Ziemā uzsildiet automobili, izmantojot elektrību no tīkla, lai vēlāk braukšanas laikā netērētu enerģiju no akumulatora. Tas ir ne tikai ērti, bet arī pagarina akumulatora darbības laiku.

5) Uzglabāšanas laikā kontrolējiet optimālo akumulatora stāvokli

Ja kādu laiku nelietojat savu elektromobili, nenovietojiet to ar tukšu vai pilnu akumulatoru. Jebkurš stāvoklis saīsinās akumulatora darbības laiku, jo automobilis netiek lietots. Vislabāk ir uzlādēt optimālā līmenī no 30% līdz 80% parastai braukšanai un aptuveni 50% pirms automobiļa novietošanas uz noteiktu laiku.

6) Samaziniet maksimālo uzlādes limitu

Varat iestatīt maksimālo uzlādes stāvokli atsevišķi līdzstrāvas (DC) un maiņstrāvas (AC) uzlādei. Pat ja pilna uzlāde nodrošinās jums maksimālo darbības laiku, tā nekad nav laba ideja attiecībā uz akumulatora kopējo kalpošanas laiku.

Hyundai lietotāja rokasgrāmatā jūs atradīsiet daudz padomu, kā izmantot dažādas jūsu automobiļa funkcijas. Lejupielādējiet sava automobiļa rokasgrāmatu šeit: www.hyundai.lv/hyundai-ipasnieka-lietosanas-instrukcija/