Close

Hyundai 2021. gada kopsavilkums un 2022. gada prognoze

Hyundai 2021. gadā Baltijas valstīs pārdeva 2414 vienības, kas, neraugoties uz pandēmiju un piegādes ķēdes problēmām, ir par 54,6 % vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn tika atjaunots gandrīz viss Hyundai modeļu klāsts, kas ieguva vairākus apbalvojumus Baltijā, Eiropā un arī visā pasaulē.

Hyundai ievērojami uzlaboja savu Baltijas izplatītāju tīklu. Tika atvērti 2 jauni izplatītāji – Auto-Bon Igaunijā un Autohalle Latvijā. Vairāki izplatītāji modernizēja savas tirdzniecības zāles un palielināja tirdzniecības zālei un izmēģinājuma braucieniem paredzēto automobiļu skaitu.

Lai labāk izprastu klientu vajadzības un izvēles, tika organizētas vairākas izmēģinājumu braucienu dienas ar atsauces automobiļiem. Šo pasākumu atsauksmes un rezultāti bija ļoti pozitīvi, tāpēc līdzīgas praktiskās apmācības tiks turpinātas arī 2022. gadā.

Tā kā elektrizēto automobiļu pārdošanas apjomi ar katru gadu pieaug, 2022. gadā mēs tam pievērsīsimies vēl vairāk. Pēdējo trīs gadu laikā tirgū ir ievērojami pieaudzis pārdoto hibrīdu, plug-in hibrīdu un elektroautomobiļu skaits. 2018. gadā hibrīdu, plug-in hibrīdu un elektroautomobiļu tirgus daļa bija 8,1 % no visiem pārdotajiem automobiļiem, bet 2021. gadā šī tirgus daļa jau palielinājās līdz teju piektajai daļai jeb 18,8 %.

2021. gads sākās ar Hyundai populārākā modeļa Tucson izlaišanu. Tā progresīvo projektēšanas valodu iedvesmoja Hyundai Vision T SUV koncepcija. Modeļa negaidītā atklāšana nevienu neatstāja vienaldzīgu, un tā pārdošanas apjomi Baltijā šogad pieauga par 90,5 %. Rudenī tika izlaists IONIQ 5. Tas ir futūristisks elektroautomobilis, kura izskats, interjera risinājumi un materiāli ir gluži kā no nākotnes.

IONIQ 5 Igaunijā, Vācijā un Dānijā tiek atzīts par 2022. gada automobili. Lietuvā IONIQ 5 saņēma vairākas gada automobiļa godalgas: labākais dizains, labākais elektroautomobilis un gada inovācija. IONIQ 5 ieguva “GOOD DESIGN” godalgu un TopGear elektroautomobiļu labākā dizaina godalgu. Papildus īpašajam izskatam ir pārbaudīta arī modeļa īpašā drošība, un tas ir ieguvis maksimālo NCAP 5 zvaigžņu novērtējumu.

Statistika iegūta no Auto Tyrimai.