Close

Hyundai IONIQ 5 – 2022. gada labākais ģimenes auto

IONIQ 5 ir atzīts par 2022. gada labāko ģimenes auto dizaina un tehnoloģiju kategorijās Vācijas AUTO Straßenverkehr žurnāla lasītāju vērtējumā.

Pēc prestižā Pasaules gada auto titula un vairāku 2022. gada labākā auto balvu izcīnīšanas Vācijā, Lielbritānijā, Dānijā, Igaunijā un Šveicē Hyundai IONIQ 5 elektroautomobiļa uzvaru gājiens salīdzinošajos testos turpinās ar 2022. gada labākā ģimenes auto goda iegūšanu dizaina un tehnoloģiju kategorijās Vācijas žurnāla Auto Straßenverkehr vērtējumā.

IONIQ 5 kļuva par uzvarētāju gan dizaina, gan tehnoloģiju kategorijās, atstājot aiz sevis ne mazāk kā 81 konkurentu automobiļiem cenu kategorijā no 25 000 līdz 35 000 eiro un ar vismaz 400 litru bagāžas ietilpību. Šogad tiešsaistes aptaujā nobalsoja vairāk nekā 10 000 lasītāju.

Hyundai IONIQ 5 aprīkojumā ir dažādas funkcijas, kas padara pašu braucienu tikpat aizraujošu kā galamērķi. IONIQ 5 apvieno komfortu un inovatīvas tehnoloģijas. Šajā modelī ir padomāts gan par vadītāju, gan pasažieriem – arī bērniem.

Pateicoties tieši trīs metrus garajai garenbāzei, IONIQ 5 ir izdevies iegūt D segmentam raksturīgu salona plašumu ar ārējiem izmēriem, kas ir tuvāki kompaktklasei. Automobiļa neskaitāmās inovatīvās funkcijas, piemēram, par 140 mm pārbīdāmā viduskonsole un sagāžamie un par 135 mm pārvietojamie aizmugures sēdekļi, padara automobili ideāli pielāgojamu. Rūpīgi izstrādātā interjera pērle ir Premium aprīkojuma līmenī pieejamais Premium Relaxation vadītāja sēdeklis ar paceļamu kāju balstu, ko var nolaist guļus stāvoklī, piespiežot pogu. Ultimate aprīkojuma līmenī tāds ir pieejams arī priekšējam pasažierim.

Nesen atjauninātajam 2023. gada IONIQ 5 modelim tagad ir lielākas ietilpības 77,4 kWh akumulators un akumulatora priekšsildīšanas funkcija ātrajai uzlādei ceļā uz uzlādes vietu. Pateicoties uzlādes no automobiļa (V2L) tehnoloģijai, IONIQ 5 ir kā ārējais akumulators uz riteņiem, ar ko var darbināt un uzlādēt lielas un mazas elektroniskās ierīces. V2L funkcija piedāvā vismaz 3,6 kW jaudu.

IONIQ 5 standarta aprīkojumā ietilpst arī atzinīgi novērtētais Hyundai Bluelink telemātikas pakalpojums un tālruņa lietotne, ar kuru var attālināti vadīt automobiļa apsildi, uzlādi un durvju slēgšanu. No tālruņa var arī ērti nosūtīt uz automobiļa navigācijas sistēmu maršruta detaļas.