Close

Hyundai IONIQ 6 atzīts par Pasaules gada auto, Pasaules elektromobili un Pasaules gada labāko auto dizainu

IONIQ 6 Ņujorkas starptautiskajā auto izstādē tika apbalvots ar Pasaules auto balvām.
  • Electrified Streamliner ir otrais Hyundai IONIQ modelis pēc kārtas, kas pēc IONIQ 5 trīskāršās uzvaras 2022. gadā ieguvis trīs galvenās Pasaules auto balvas.
  • IONIQ 6 var uzlādēt 10–80 procentus tikai 18 minūtēs, piedāvā 614 km* WLTP nobraucamo attālumu un ir aprīkots ar tehnoloģiju “Vehicle-to-Load”.
  • Kā viedo mobilitātes risinājumu nodrošinātājs Hyundai Motor plāno līdz 2030. gadam ieviest 17 akumulatora elektrisko transportlīdzekļu modeļus.

Hyundai Motor Company atzinību ieguvušais IONIQ 6 Electrified Streamliner ir ieguvis prestižo 2022. gada Pasaules gada auto, Pasaules elektriskā automobiļa un Pasaules gada auto dizaina balvu, ko starptautiska žūrija piešķīrusi par tā unikālo aerodinamisko dizainu un izcilo pilnībā elektrisko klāstu. Šodien Ņujorkas starptautiskajā autoizstādē (NYIAS) notikušajā World Car Awards ceremonijā tika atklāti rezultāti.

Žūrija, kurā bija 100 automobiļu žurnālistu no 32 valstīm, izvēlējās IONIQ 6 no trīs labākajiem finālistiem, kas visi tika laisti klajā 2022. gadā. Pasaules gada auto balvu konkursā šis ir jau otrais Hyundai trīskāršais apbalvojums pēc kārtas. Pagājušajā gadā žūrija atzina IONIQ 5 par uzvarētāju šajās pašās kategorijās.

Mēs esam priecīgi saņemt šo prestižo godu divus gadus pēc kārtas, kas apliecina ikviena Hyundai Motor Company darbinieka milzīgo talantu un neatlaidīgos centienus laist tirgū tādus EV kā IONIQ 6,” 

sacīja Džehūns Čangs, Hyundai Motor Company prezidents un izpilddirektors.

“Šis pagodinājums spēcina mūsu apņemšanos būt pasaules līderim transportlīdzekļu elektrifikācijas jomā un veicinās mūsu centienus kā viedo mobilitātes risinājumu nodrošinātājam.”

“Mēs vienmēr vēlamies savienoties ar klientiem emocionālā līmenī, un IONIQ 6 dizainu esam radījuši patiesi unikālu. Drosmīgais, racionalizētais stils apvieno spēcīgu emocionālo pievilcību ar aerodinamisko efektivitāti, lai nodrošinātu izcilu nobraucamo attālumu,” sacīja Sanjups Lī, Hyundai globālā dizaina centra izpildviceprezidents un vadītājs. “Salonā mēs nolēmām izveidot personisku studiju, piedāvājot pārdomātu telpu un mierīgu funkcionalitāti, kas, mūsuprāt, uzlabo EV dizainu.”

IONIQ 6 ir otrais modelis Hyundai speciālajā pilnībā elektriskajā zīmolā IONIQ. Tas pilnībā izmanto ekskluzīvās elektriski globālās modulārās platformas (E-GMP) arhitektūras priekšrocības, lai piedāvātu 800 V, īpaši ātras uzlādes iespējas ar 10 līdz 80 procentu uzlādi tikai 18 minūtēs un plašu salonu.

Ar īpaši zemu pretestības koeficientu, kas ir tikai 0,21, IONIQ 6 ir viens no aerodinamiskākajiem un energoefektīvākajiem EV tirgū. Electrified Streamliner WLTP nominālais nobraucamais attālums ar vienu uzlādi ir 614 km*. Standarta 2WD modelis ar 18 collu riepām sasniedz WLTP noteikto enerģijas patēriņu 13,9 kWh/100 km.

Daudzās IONIQ 6 funkcijās ietilpst V2L (Vehicle-to-Load) tehnoloģija, vadītāja palīdzības sistēmas un uzlabota savienojamība ar bezvadu (OTA) programmatūras atjauninājumiem, kas piedāvā izcilu pieredzi automašīnā. Plašajā un ergonomiskajā interjerā ir pilnībā izmantota garā 2950 mm garenbāze, nodrošinot virkni spēcīgu funkciju, piemēram, divu krāsu apkārtējo apgaismojumu, ar ātrumu sinhronizētu apgaismojumu, EV veiktspējas regulēšanu un elektriski aktīvo skaņas dizainu (e-ASD), uzlabojot elektriskās mobilitātes pieredzi.

Šogad Pasaules gada auto žūrija arī nosauca Sanjupu Lī par 2023. gada Pasaules gada cilvēku par viņa nozīmīgo ieguldījumu satriecošāko un novatoriskāko konceptauto un sērijveida automobiļu izveidē, kas tika prezentēti 2022. gadā, tostarp Hyundai IONIQ 6, pilnīgi jaunais KONA un N Vision 74. Turklāt IONIQ 6 pēdējo mēnešu laikā jau ir ieguvis prestižas balvas, jo 2023. gada GQ Car Awards ceremonijā tas tika nosaukts par “Gada sedanu” un Le Guide de L’Auto rīkotajā pasākumā par “Gada jauno auto”. Kā arī tas ieguva piecu zvaigžņu drošības novērtējumu un nomināciju “Labākais klasē” kategorijā “Liels ģimenes auto” no Euro NCAP.

IONIQ zīmola uzvara šogad palīdzēs aktivizēt Hyundai Motor centienus paātrināt elektrifikācijas stratēģiju un kļūt par pasaulē vadošo EV ražotāju. Hyundai Motor plāno līdz 2030. gadam ieviest 17 jaunus BEV modeļus, tostarp Genesis luksusa zīmola modeļus, un tā mērķis ir līdz 2030. gadam palielināt ikgadējo BEV pārdošanas apjomu pasaulē līdz 1,87 miljoniem vienību.

* Sniegtā statistika ir balstīta uz Long-Range modeli (77,4 kWh) ar 2 riteņu piedziņas (2WD) konfigurāciju un 18 collu riepām. EPA aplēstā diapazona līdzvērtība šim modelim ir 581 km.