Close

Hyundai Motor prezentē SEVEN Concept – IONIQ zīmola SUEV, kas nojauc segmentu robežas

SEVEN sniedz ieskatu Hyundai nākotnes apvidus elektroautomobiļu (SUEV) dizainā un inovācijās. Vērienīgais dizains uz Hyundai E-GMP platformas bāzes atklāj jaunas, akumulatora elektroautomobiļiem (BEV) optimizētas SUV tipoloģijas iespējas.
  • Salona arhitektūra piedāvā vairāk brīvības un komforta pasažieriem, bet mājokļa mēbelēm līdzīgie sēdekļi un elementi ļauj sajusties kā ērtā atpūtas istabā.
  • SEVEN higiēniski pārdomātās funkcijas, ilgtspējīgie materiāli un telpas inovācijas demonstrē Hyundai Motor neatlaidīgos centienus apmierināt klientu vajadzības.
  • Augošais IONIQ akumulatora elektroautomobiļu klāsts nostiprina Hyundai Motor elektrifikācijas stratēģiju un palīdz virzīties uz mērķi līdz 2045. gadam sasniegt oglekļa neitralitāti.

AutoMobility LA izstādē Hyundai Motor Company prezentēja jaunu konceptuālu apvidus elektroautomobili (SUEV) ar nosaukumu SEVEN. Šis konceptuālais, elektriskais apvidus automobilis, kas nojauc kategoriju robežas, būs apskatāms Hyundai Motor stendā kopā ar citiem savu segmentu vadošajiem pārstāvjiem, piemēram IONIQ 5 un XCIENT Fuel Cell, Losandželosas izstāžu centrā no 19. līdz 28. novembrim.

Sekojot 2019. un 2020. gada „45“ un Prophecy konceptautomobiļu pēdās, SEVEN atver jaunu lappusi IONIQ zīmola un Hyundai akumulatora elektroautomobiļu (BEV) markas vēsturē. Šīs unikālās dizaina un tehnoloģiju inovācijas piešķir lielāku nozīmi tam, kas ir svarīgs klientiem, nekā nozares ieradumiem. SEVEN arī skaidri simbolizē Hyundai apņemšanos līdz 2045. gadam panākt oglekļa neitralitāti.

„SEVEN konceptautomobilis demonstrē Hyundai radošo vīziju un moderno tehnoloģiju attīstību mūsu elektrificētās mobilitātes nākotnei,“ saka Hose Monjoss, Hyundai Motor North America prezidents un rīkotājdirektors. „Tā inovatīvā salona telpa, videi draudzīgā piedziņa un modernās drošības un komforta tehnoloģijas sola patiesi aizraujošu nākotni Hyundai apvidus automobiļu īpašniekiem.“

SEVEN prezentācijas preses konferenci var noskatīties Hyundai Motor America tīmekļa vietnē. Hyundai Motor ir izveidojuši arī uz video stāstu ar akcentiem uz dzīvesveidu par SEVEN klientu pieredzes koncepciju un dažādiem automobiļa elementiem. Video var noskatīties HyundaiWorldwide YouTube kanālā.

IONIQ: atsevišķs BEV zīmols, kas iemieso Hyundai nākotnes mobilitātes vīziju

Katrs IONIQ zīmolam radītais automobilis piedāvā jaunākās paaudzes klientu pieredzi, kas nevainojami integrē vismodernākās tehnoloģijas ikdienas dzīvē. SEVEN konceptautomobilis ar telpas inovācijām un higiēniskajiem risinājumiem pārveido transportlīdzekli dzīvojamajā telpā uz riteņiem un ir izcils IONIQ filozofijas piemērs.

„IONIQ ir taustāms Hyundai „Cilvēces progresa“ vīzijas paraugs, kas maina priekšstatu par elektroautomobiļu lietošanu un bez ierobežojumiem pielāgojas dažādiem dzīvesveidiem,“ saka Tomass Šemera, Hyundai Motor Company viceprezidents un globālā mārketinga vadītājs. „SEVEN atspoguļo mūsu apņemšanos pārveidot ikdienas pieredzi, liekot uzmanības centrā cilvēku.“

Jauna izpratne par apvidus automobili ar aerodinamiski tīru virsbūvi un iespaidīgu vizuālo tēlu

SEVEN konceptautomobilis ir veidots uz Hyundai Motor Group elektriskās globālās modulārās platformas ar īpaši akumulatora elektroautomobiļiem (BEV) paredzētu arhitektūru bāzes. E-GMP lielā garenbāze un plakanā grīda ļauj radīt pavisam jauna veida transportlīdzekli, kas piedāvā klientiem vēl nebijušu pieredzi.

Atšķirībā no tipiskiem apvidus automobiļiem SEVEN ir aerodinamiski optimizēts siluets. Zemā pārsega priekšpuse, plūdlīniju jumta un izstieptā garenbāze uzskatāmi atšķiras no tradicionālajiem apvidus automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju. SEVEN minimālistiskās formas kontrastē ar spēcīgo stāju un pārliecinošo, robusto vizuālo tēlu.

Iespaidīgo izskatu daļēji veido diski ar aktīvajiem gaisa aizvariem, kas atveras vai aizveras atkarībā no tā, vai vajadzīga bremžu dzesēšana vai pazemināta aerodinamiskā pretestība.

SEVEN ir nekļūdīgi atpazīstams pat nakts tumsā, pateicoties IONIQ raksturīgajiem Parametric Pixel lukturiem ar sagaidīšanas motīvu, iedarbinot automobili. Parametric Pixel ir vienots dizaina elements, kas atgādina, ka dizaineri ir padomājuši par katru SEVEN dizaina aspektu līdz pat pēdējam pikselim.

Mājīgs, komfortabls atpūtas istaba stila interjers autonomās braukšanas laikmetā

SEVEN salona dizaina prioritāte ir telpas inovācijas, kas sniedz līdz šim vēl nebijušu brīvību mūsu klientiem. Pateicoties maksimāli uz ārpusi novirzītajiem riteņiem, SEVEN ir 3,2 metru garenbāze.

Plakanā grīda ļauj Hyundai Motor atklāt jaunas alternatīvas tradicionālajiem sēdvietu izvietojumam, radot plūstošāku salona iekārtojumu. Atverot iespaidīgās „karietes“ durvis bez statņiem, atklājas mājīgs salons ar pilnīgi jaunām telpas dimensijām. Plūdlīniju jumts, lielā garenbāze un plakanā grīda, kas sniedzas līdz trešajai sēdekļu rindai, paver jaunas iespējas salona iekārtošanai, padarot to par atpūtas telpu.

SEVEN arī simbolizē Hyundai nākotnes autonomās mobilitātes vīziju Pie vadītāja sēdekļa ir izbīdāma vadības svira, kas ir paslēpta, kad nav vajadzīga. Bez nepieciešamības uzstādīt ierasto vadītāja aprīkojumu minimālistiskais priekšējais panelis un integrētie ekrāni ļauj sajusties kā mājīgā atpūtas istabā. Arī sēdekļi nav tādi, kādus ierasts redzēt apvidus automobiļos – to vietā ir uzstādīts grozāms klubkrēsls un izliekts dīvāns. Sēdekļu izvietojumu var mainīt atkarībā no izvēlētā braukšanas režīma – ar vadītāju vai autonomi.

SEVEN piedāvā elastīgu telpu un dažādus elementus, ko var personalizēt katram pasažierim. Šī uz cilvēku orientētā pieeja ļauj SEVEN ielūkoties mobilitātes un savienojamības nākotnē, vienlaikus liekot pamatu IONIQ gaidāmajiem modeļiem.

SEVEN ir universāla vidējā konsole, kas īpaši paredzēta ikdienas ierīcēm, un daudzfunkcionāla Smart Hub grafiskā lietotāja saskarne. Papildinot Smart Hub un priekšējos sēdekļus ar aizmugures dīvāna sēdvietām, SEVEN rada vidi, kurā braucēji var patīkami pavadīt laiku vienatnē vai kopā durvīs integrētā fona apgaismojuma radītajā gaisotnē. Esot ceļā, par atvēsināšanos rūpējas SEVEN iebūvētais mini ledusskapis, bet apavu kopšanas nodalījumos var atsvaidzināt pasažieru apavus.

Konceptautomobiļa jumtā ir integrēts panorāmas LED ekrāns, kas ne tikai attēlo pasažieru gaumei atbilstošu saturu, bet arī ļauj mainīt salona kopējo noskaņu, lai garantētu maksimāli relaksētu un baudāmu braucienu.

„SEVEN uzdrīkstas neiet par iemīto ceļu,“ saka Sangjups Lī, Hyundai globālā dizaina viceprezidents. „Ar unikālo aerodinamisko formu, kas saglabā robustu raksturu, SEVEN ir paraugs tam, kādam ir jābūt apvidus automobilim elektroautomobiļu laikmetā. Salons piedāvā jaunu telpas dimensiju, kas pasažieriem ir kā ģimenes dzīvojamā telpa.“

Ilgtspējīga un higiēniska mobilitātes vide

Hyundai Motor rūp, lai braukšana vienmēr būtu droša un nekaitīga veselībai. SEVEN ir izmantoti dažādi videi draudzīgi materiāli un segmentā unikālas higiēnas funkcijas, piemēram higiēniska gaisa plūsmas sistēma un UVC sterilizācija.

SEVEN virsbūve ir krāsota ar bioloģisku krāsu, bet salonā ir izmantoti higiēniski pārstrādāti un atjaunojami materiāli. Minerālais apmetums, bambusa koksne un paklāji, bioloģiskie sveķi un salona krāsas materiāli ir iegūti no atjaunojamiem avotiem, kas ļauj samazināt piesārņojumu jau ražošanas procesā. Plaši izmantots varš un higiēniski apstrādāts audums ar pārbaudītām antibakteriālām funkcijām vienmēr nodrošina virsmu tīrību SEVEN salonā.

Higiēniskā gaisa plūsmas sistēma ir radīta, par paraugu ņemot pasažieru lidmašīnu izsmalcinātās gaisa plūsmas sistēmas. Vertikālajā režīmā gaiss ieplūst pa jumta sliedēs iebūvētajām atverēm un plūst no augšas uz leju, līdz izplūst pa ārējo atveri aiz aizmugures riteņiem. Horizontālajā režīmā gaiss plūst no šaurā priekšējā paneļa uz aizmugures atverēm.

Ir būtiski, ka sistēma var darboties neatkarīgi no tā, vai automobilis ir kustībā vai stāv uz vietas, tā mazinot piesārņojuma izplatīšanos starp pasažieriem un izolējot gaisa plūsmu starp priekšējiem un aizmugurējiem pasažieriem.

UVC sterilizācija ieslēdzas, kad automobilī nav pasažieru. Izbīdās vadības svira, pirmās rindas atvilktne un skaļruņi. Tad sterilizējoša UVC gaisma palīdz likvidēt salonā baktērijas un vīrusus. Papildus tam dīvānā un Smart Hub ir integrēti sterilizējoši glabāšanas nodalījumi personīgajām mantām.

Jaudīga veiktspēja ar vairāk nekā 480 kilometru nobraukuma rezervi

Pateicoties daudzpusīgajai E-GMP platformai, SEVEN spēs piedāvā izcilu nobraukuma rezervi un ultraātru uzlādi, ļaujot klientiem pielāgot to savām braukšanas vajadzībām. Reālos apstākļos ar 350 kW lādētāju SEVEN akumulatoru var uzlādēt no 10 procentiem līdz 80 procentiem aptuveni 20 minūšu laikā. Ir paredzams, ka ar vienu uzlādi konceptautomobilis spēs nobraukt vairāk nekā 480 kilometrus.

AutoMobility LA debitē XCIENT degvielas šūnu kravas automobilis

Ziemeļamerikas autoizstādē AutoMobility LA debitēs Hyundai Motor jaunais XCIENT degvielas šūnu kravas automobilis. Kopā ar partneriem visā pasaulē Hyundai ir sācis XCIENT degvielas šūnu kravas automobiļu izmantošanu komercpārvadājumos, un Šveicē darbojas jau 46 šādi transportlīdzekļi. Tagad Hyundai Motor izvērš darbību arī Kalifornijā, laižot tirgū lielāko šādu transportlīdzekļu partiju ASV. XCIENT būs apskatāms Hyundai stendā, kur uz visiem jautājumiem atbildes sniegs tehnoloģiju eksperti.

AutoMobility LA debitēs IONIQ 5

Ziemeļamerikas autoizstādē AutoMobility LA debitēs arī IONIQ 5. IONIQ 5 ir Hyundai pilnīgi jaunais, pilnībā elektriskais vidēja izmēra kompaktais apvidus automobilis (CUV). Tā dizainā ir realizētas idejas, kas ir iespējamas tikai ar E-GMP. Aizmugures piedziņas versijas paredzamā nobraukuma rezerve ir 480 kilometri pilnībā elektriskajā režīmā. 3000 mm garenbāze ļauj radīt unikālas salona proporcijas un paaugstināt komforta un praktiskuma līmeni, pateicoties plakanajai grīdai. Salonā ir atspoguļoti arī Hyundai ilgtspējas centieni, daudzviet izmantojot videi draudzīgus materiālus un dabas iedvesmotas krāsas. IONIQ 5 piedāvā arī no automobiļa patērētājam (V2L) iespēju, kas ļauj automobilim kļūt par lādētāju uz riteņiem un lādēt dažādas kompaktas ierīces, esot ceļā.

* Piezīme: SEVEN ir konceptautomobilis, un tā specifikācijas neatbilst nākotnes sērijveida modeļu specifikācijām.