Close

Hyundai rāda piemēru, kā izdarīt drošāku izvēli

Hyundai pārsteidz ar trim jauniem modeļiem Euro NCAP testos: pilnībā elektriskais IONIQ 5 un TUCSON ieguva maksimālo 5 zvaigžņu novērtējumu, bet Hyundai BAYON — 4 zvaigznes.

Euro NCAP drošības testā transportlīdzekļi tiek vērtēti četrās kategorijās: “pieaugušais pasažieris”, “bērns pasažieris”, “neaizsargāts satiksmes dalībnieks” un “drošības palīgsistēma”. Ar 5 zvaigznēm novērtētais Hyundai TUCSON uzrādīja īpaši labus rezultātus kategorijās “pieaugušais pasažieris” un “bērns pasažieris”. IONIQ 5 arī ir izcils šajās kategorijās, kā arī kategorijā “drošības palīgsistēma”. Novērtējumā BAYON uzrādīja īpaši labus rezultātus kategorijā “bērns pasažieris”.

TUCSON testa rezultāti

IONIQ 5 testa rezultāti

BAYON testa rezultāti

“Fakts, ka TUCSON un IONIQ 5 ir ieguvuši maksimālo Euro NCAP piecu zvaigžņu drošības novērtējumu, liecina, ka Hyundai ir ne tikai nākotnes mobilitātes līderis, bet mūsu modeļi ir arī vieni no drošākajiem automobiļiem Eiropā.

Šie Euro NCAP novērtējumi apliecina, ka Hyundai ir apņēmības pilns garantēt saviem klientiem, kā arī citiem satiksmes dalībniekiem augsta līmeņa drošību un uz tehnoloģijām balstītus mobilitātes risinājumus.”

Andreass Kristofs Hofmans, Hyundai Motor Europe tirgvedības un produktu daļas viceprezidents.

Smart Sense: Hyundai drošības funkciju komplekts

Hyundai modeļi ir aprīkoti ar Hyundai Smart Sense aktīvās drošības un braukšanas palīgsistēmas funkcijām. Papildus septiņu drošības spilvenu sistēmai, kas ir uzlabota, lai vēl vairāk pasargātu priekšējo sēdekļu pasažierus,

TUCSON modernizētajā drošības pakotnē tagad ir iekļauts drošības aprīkojums, kas palīdz uz automaģistrāles regulēt ātrumu, ievērot distanci līdz priekšā braucošajam automobilim un ieturēt savu joslu. Kad tiek izmantots pagrieziena signāls, autovadītājs panelī var redzēt aizmugurējo skatu. TUCSON ir arī krustojumu pagrieziena funkcija, kas paplašina aizsardzības diapazonu, lai novērstu sadursmes krustojumos, griežoties pa kreisi.

IONIQ 5 ir pirmais Hyundai modelis ar palīgsistēmu braukšanai pa lielceļiem 2. Tā padara braukšanu pa automaģistrāli ērtāku, apvienojot uz navigāciju balstītu viedo ātruma uzturēšanu, joslas ievērošanas palīgsistēmu un izmantojot 2. līmeņa autonomās braukšanas iespējas. Šī funkcija izmanto priekšējā skata kameru, radara sensorus un navigācijas datus, lai kontrolētu ātrumu, virzienu un sekošanas attālumu, kā arī palīdzētu vadītājam mainīt braukšanas joslu.

Tāpat kā citiem Hyundai SUV klases modeļiem, arī BAYON prioritāte ir drošība, un standarta aprīkojumā ir daudzas Smart Sense funkcijas. Papildus drošākai braukšanai pa automaģistrālēm autovadītāja modrības brīdinājuma funkcija var brīdināt autovadītāju, ja tiek konstatēta miegainība vai uzmanības novēršana. Vadošā transportlīdzekļa izbraukšanas brīdinājums brīdina vadītāju, ja tas pietiekami ātri nereaģē uz priekšā braucošo transportlīdzekli, kas virzās uz priekšu.

Hyundai ir ražojis modeļus, kas regulāri saņēmuši Euro NCAP augstāko drošības novērtējumu. Jaunākie papildinājumi ir TUCSON un IONIQ 5, bet iepriekšējie Hyundai modeļi, kas ieguvuši maksimālo 5 zvaigžņu novērtējumu, ir i30, KONA, SANTA FE, IONIQ un NEXO.

Par Euro NCAP

Euro NCAP organizē jaunu transportlīdzekļu sadursmju un drošības testus un sniedz autobraucējiem reālistisku un neatkarīgu novērtējumu par dažu populārāko Eiropā pārdoto automobiļu drošības rādītājiem. Euro NCAP, kas dibināta 1997. gadā un ko atbalsta vairāku Eiropas valstu valdības, autobūves, patērētāju un apdrošināšanas organizācijas, ir strauji kļuvusi par motivatoru, kas veicina būtiskus drošības uzlabojumus jaunu automobiļu konstrukcijā.

www.euroncap.com