Close

Uzlabots jaunais Hyundai Tucson ar lielāku jaudu, zemāku izmešu daudzumu un vismodernāko aprīkojumu

Pilnīgi jaunais Hyundai Tucson ir ievērojams solis uz priekšu autoražotāju produktu klāstā. Jaunās paaudzes pilnīga hibrīda sistēma, elektroniski regulējama balstiekārta, nepārtraukti mainīga vārsta ilguma benzīna turbodzinējs un vismodernākie jaunie dekoratīvajā režģī integrētie dienas gaismas lukturi un pārveidotie aizmugurējie lukturi kā standarts visiem modeļiem padara to atšķirīgu no visām pārējām automašīnām uz ceļa.

Tos, kas domā par nākotni, priecēs visu ģimeni lutinošais komforts, piemēram, jaunais trīs zonu gaisa kondicionieris un daudzkrāsains salona noskaņojuma apgaismojums 64 dažādās krāsās, kā arī ievērojami atjaunotās drošības sistēmas, piemēram, krustojuma radaru sistēma. Piermie hibrīdās versijas ar benzīna un dīzeļdzinējiem un 48 V ekoloģiskie hibrīdmodeļi tirgū nonāks 2020. gada novembrī.

Pilnīgi jaunais Tucson ir pieejams trīs aprīkojuma līmeņos: Comfort, Style un Premium. Ar plašu standarta iespēju klāstu, Comfort versijai ir tālo gaismu automatizācija, dinamiska atpakaļgaitas kamera un astoņu collu krāsains skārienekrāns. Drošības funkcijas ietver vadītāja uzmanības izsekošanas sistēmu, frontālās sadursmes novēršanas palīdzības sistēmu (FCA) ar gājēju, velosipēdistu un automašīnu noteikšanu, inteliģentu ātruma ierobežojuma palīdzību (ISLA) un automātisko palīdzības izsaukšanas sistēmu eCall. Jaunajā Tucson jaunais drošības spilvens starp priekšējiem sēdekļiem rūpēsies arī par pasažieru drošību. Joslas sekošanas asistents (LFA), kā arī Joslas noturēšanas asistents (LKA) nodrošina mašīnas drošu kustību pa joslas vidu.

Jaunā Hyundai Tucson cenas sākas no 22 990 eiro (1.6 T-GDI 150 hj 6MT Comfort). Salīdzinot ar Tucson iepriekšējās paaudzes modeļiem, atjaunotais modelis piedāvā bagātīgāku aprīkojumu un, pateicoties jaunās paaudzes benzīna dzinējiem ar turbokompresoru, lielāku jaudu, bet mazāk izmešu. Jaunās Tucson progresīvās tehnoloģijas un mūsdienīgais dizains, kā arī jaudīgie un ārkārtīgi zemas emisijas motori padara to par nepieredzēti pievilcīgu apvidus auto un jaunu etalonu savā segmentā.

Style versijā ietilpst 10,25 collu digitālās uzraudzības displejs, Bi-LED MFR priekšējie lukturi un statiskās līkumu gaismas, bezatslēgu atvēršanas un iedarbināšanas sistēma (Smart Key), bezvadu lādētājs ar dzesēšanas funkciju ar Qi standartu saderīgiem viedtālruņiem un salona noskaņojuma apgaismojums.

Gan Style, gan Premium aprīkojuma 1,6 T-GDI 230 ZS Hybrid 4WD 6AT modeļi ir pieejami arī ar pilnpiedziņu, izmantojot Hyundai HTRAC pilnpiedziņas tehnoloģiju. Sistēma izmanto riteņu saķeres un transportlīdzekļa ātruma datus, lai vajadzīgajā laikā pārsūtītu nepieciešamo griezes momentu uz riteņiem. Trīs bezceļa režīmi – netīrumi, smiltis un sniegs (Mud, Sand, Snow) – optimizē HTRAC sistēmas iestatījumus atbilstoši dominējošajiem braukšanas apstākļiem.

Modeļu sērijas kronis ir Premium aprīkojuma līmenis, kas atbilst pat visprasīgākā lietotāja vajadzībām. Standarta aprīkojumā ietilpst navigācijas sistēma ar 10,25 collu krāsainu skārienekrānu un Bluelink telemātikas pakalpojumi, elektroniski vadāma balstiekārta, elektroniska E-Shift un aklās zonas brīdināšanas sistēma.

Aklās zonas monitors ir jaunums šajā segmentā: kad vadītājs pārslēdzas uz pagrieziena signālu joslas maiņai, 10,25 collu displejā redzams, kas notiek aklajā zonā. Tas papildina spoguļos redzamo attēlu un uzlabo redzamību tumsā un lietū. Augstākās klases frontālās sadursmes novēršanas palīgsistēma (FCA) ir aprīkota arī ar kreisā pagrieziena drošības funkciju krustojumā, kas brīdina arī par pretimbraucošo satiksmi. Aizņemta aizmugurējā sēdekļa signāls padara jauno Tucson par drošu un uzticamu ģimenes automašīnu. Aizmugurējo pasažieru komfortu uzlabo trīs zonu gaisa kondicionētājs.

Pilnīgi jaunā Hyundai Tucson ar Premium klases aprīkojumu cena sākas no 29 990 eiro (1.6 T-GDI 150 hj 48 V Hybrid 7-DCT) un šīs modeļu sērijas flagmaņa bāzes cena ir 34 990 eiro (1.6 T-GDI 230 hj Hybrid 4WD 6AT).

Pilnīgi jaunajam Hyundai Tucson pieejams arī papildaprīkojums. Premium aprīkojuma līmenim papildus tiek piedāvāta drošības pakotne Safety Pack ar HDA (Highway Driving Assist), kas palīdz noturēt pareizu attālumu no priekšā braucošās mašīnas, kā arī noturēties pareizajā joslā. HDA sadarbojas ar LFA un uz navigācijas sistēmas bāzes strādājošo paškontrolējošo ātruma uzturētāju (Smart Cruise Control Curve, NSCC-C). Jaunā Tucson vadītājs ar pašregulējošā ātruma uzturētāja (SCC) palīdzību var noteikt piemērotu pastāvīgo ātrumu, savukārt pēc tam braukšanas ātrumu regulē NSCC-C atkarībā no priekšā esošajiem līkumiem, vadoties pēc navigācijas sistēmas karšu datiem. Sistēma samazina ātrumu pirms līkuma un pēc tam atkal to palielina līdz iepriekšējam līmenim. Tajā pašā papildaprīkojuma pakotnē ietilpst arī aklās zonas brīdinājuma sistēma, kā arī pilnā skata monitors (SVM), kurā vadītājs redz 360 grādu skatu trīs dimensijās, kuru var pietuvināt.

Vēl Tucson Premium versijai pieejama arī tālvadības pašparkošanās sistēma: Remote Smart Park Assist. Šī papildapŗikojuma sistēma ļauj ar tālvadības pults palīdzību iedarbināt automašīnu, kā arī likt tai braukt uz priekšu un atpakaļ. Pateicoties šai sistēmai, automašīnu var viegli noparkot arī šaurās vietās. Tālvadības pašparkošanās sistēma ir pieejama tikai hibrīdauto versijām, taču vēlāk būs pieejama arī uzlādējamajām  hibrīdu versijām.

Pirmās jaunās Hyundai Tucson automašīnas Latvijā nonāks 2020. gada novembrī.