Close

Viss, kas jums jāzina par velosipēda transportēšanu

Ir pienācis laiks doties dabā, lai uzlādētu baterijas vai piedalītos velosacīkstēs. Pavasarī liela daļa automašīnu īpašnieku sāk domāt par savu velosipēdu pārvadāšanu. Mēs palīdzēsim jums atrast risinājumu, kas jums der vislabāk.

Visērtāk ir novietot velosipēdu salonā. Tomēr tas aizņem daudz vietas. Ja ar velosipēdu braucat nelielos attālumos un ir svarīga ātra montāža un demontāža, varat apsvērt iespēju iegādāties saliekamo velosipēdu. Tie ietilpst vidējas klases automašīnas bagāžniekā, nenolaižot aizmugurējos sēdekļus.

Ja jums ir pilna izmēra velosipēds, mazākās automašīnās jums, iespējams, būs jānoņem priekšējais ritenis un jānovieto detaļas bagāžniekā. Lielākās automašīnās to var ievietot arī neizjaucot. Vispirms nolaidiet aizmugurējos sēdekļus un pēc tam uzmanīgi ieceliet velosipēdu bagāžniekā. Ātrumu pārslēdzējam jāpaliek augšpusē, jo paša velosipēda svars transportēšanas laikā var to sabojāt. Lai automašīna nesasmērētos, mēs iesakām izmantot gumijas paklājus, kas stiepjas virs aizmugurējiem sēdekļiem.

Bagāžnieka ieliktņa pagarinājums,
cena 81 €*

Ja vēlaties pārvadāt velosipēdu, kuram ir zemāks rāmis, tad bagāžniekā ir iespējams novietot tikai priekšējo riteni un pārējo daļu novietot starp priekšējiem un aizmugurējiem sēdekļiem. Šajā gadījumā velosipēds var stipri nosmērēt automašīnas salonu, īpaši ķēde, kas var būt eļļaina. Tāpēc neaizmirstiet paņemt līdzi vecu segu, lai pasargātu sēdekļus.

Velosipēdu transportēšana uz jumta

Pirms sākat pārvadāt velosipēdu vai jebko citu uz jumta, pārbaudiet savas automašīnas tehniskās specifikācijas. Katram modelim ir atšķirīga maksimālā jumta slodze. Pat vienam modelim vērtības var atšķirties atkarībā no izlaišanas gada. Tātad, pat ja jums un jūsu kaimiņam ir vienādi modeļi, tikai jūsu automašīna ir nedaudz vecāka, jums var nebūt vienāda jumta kravnesība.

Hyundai Active turētājs vienam velosipēdam ir ātri un viegli uzstādāms, jums nav nepieciešami īpaši rīki. Turklāt tas ir slēdzams, un to var salocīt plakaniski, kad to nelieto.

Velosipēda turētājs Active,
cena 163 €*.

Prasīgākiem klientiem mēs iesakām Pro turētāju. Tam ir unikāla ātrās montāžas sistēma, kas ietaupa laiku un pūles. To var uzstādīt bez instrumentiem, vienkārši novietojot velosipēdu uz rāmja turētāja, noregulējot un nostiprinot to jumta līmenī, izmantojot ērtās rotējošās pogas.

Velosipēdu aizsargā mīksta polsterēta gumijas virsma uz rāmja turētāja. Tas ir aizslēdzams papildu drošībai. Ja vēlaties uz jumta vienlaikus pārvadāt divus velosipēdus, uzstādīšana šajos turētājos ir ātrākais un ērtākais veids.

Velosipēda turētājs Pro,
cena 279 €*.

Velosipēds, kas uzstādīts uz jumta, palielina automašīnas vēja pretestību un troksni. Tie vienmēr jāuzstāda pēc iespējas tuvāk jumta centram, lai nodrošinātu labāku līdzsvaru. Atcerieties, ka tad, kad velosipēds atrodas uz jumta, jūs nevarat iebraukt ar savu automašīnu garāžās un autostāvvietās ar zemiem griestiem.

Jūsu drošībai automašīnas maksimālais ātrums ar velosipēdu uz jumta nedrīkst pārsniegt 130 km/h. Jums vajadzētu arī pielāgot ātrumu, ņemot vērā vēja un ceļa apstākļus, arī kopējo pārvadājamo bagāžu.

Velosipēda turētājs uz sakabes āķa

Velosipēda turētājs, kas uzstādīts uz sakabes āķa, ir ērts, jo velosipēdu ir vieglāk piestiprināt. Piemēram, 165 centimetrus garam braucējam velosipēda novietošana uz krosovera jumta var būt diezgan grūts uzdevums.

Hyundai piedāvā kompaktu un vieglu velosipēdu turētāju, kas vairākos velobagāžnieku testos ir apbalvots kā labākais e-velosipēdu turētājs, kas uzstādīts uz sakabes āķa. Tas ir izturējis arī sadursmes un šķēršļu apbraukšanas testus. Jūs varat pārvadāt arī e-velosipēdus. Velosipēda turētājs netraucē piekļuvi automašīnas bagāžas nodalījuma durvīm pat tad, ja uz tā atrodas velosipēdi. Un tam ir arī aizsardzība pret zādzībām.

Velosipēda turētājs visiem sakabes āķiem,
cena 716 €*.

Tātad kopumā e-velosipēdu transportēšana uz automašīnu velosipēdu turētāja ir iespējama. Tomēr ir svarīgi, lai netiktu pārsniegts maksimālais atļautais svars. Salīdzinot ar parasto velosipēdu, e-velosipēdi bieži vien ir lielāki, platāki un smagāki, un vietai uz turētāja ir jābūt pietiekami lielai.

Daudziem Hyundai elektromobiļiem ir automašīnas uzlādes (V2L) funkcija, kas ļauj uzlādēt velosipēdus garāka brauciena laikā, izmantojot automašīnas elektromotoru kā enerģijas avotu.

Ar uzstādītu velosipēdu turētāju Hyundai jūsu pašu drošībai iesaka nepārsniegt ātrumu 130 km/h. Sliktu laikapstākļu vai ceļa apstākļu gadījumā noteikti jāievēro lēnāks ātrums.

Ja vēlaties pasargāt velosipēdu no netīrumiem, putekļiem un lietus, iesakām izmantot velosipēda pārvalku. Ja nepieciešams, konsultējieties ar vietējo Hyundai izplatītāju, lai uzzinātu jūsu automašīnas maksimālo kravnesību un iegūtu papildu informāciju.

Hyundai izplatītāji

* Ieteicamā mazumtirdzniecības cena ar PVN uz 30.04.2024.
Fotoattēli: Hyundai Mobis, Hyundai Baltic, Tuomas Sauliala.